Strona główna Życie miasta Jak sfinansować kurs prawa jazdy kat. B?

Jak sfinansować kurs prawa jazdy kat. B?

Kurs prawa jazdy kat. B to duża inwestycja w przyszłość, dzięki której możesz osiągnąć niezależność i stać się atrakcyjniejszym kandydatem na rynku pracy. Dlatego warto zapisać się na takie szkolenie, aby zdobyć nowe umiejętności. Wśród wielu osób pojawia się jednak kluczowe pytanie. Jak sfinansować kurs prawa jazdy kat. B?

 

Własne oszczędności i wsparcie bliskich to najprostsze rozwiązanie

Bez wątpienia najlepiej sfinansować kurs prawa jazdy z własnym sumptem. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Jeżeli udało Ci się zgromadzić odpowiednią kwotę oszczędności, by samodzielnie zapłacić za szkolenie, warto od razu zapisać się do wybranej szkoły jazdy. Ceny kursów mogą się zmienić, dlatego zwłoka może okazać się niezbyt opłacalna. Jeżeli nie masz pełnej kwoty na wymarzony kurs, warto zwrócić się o pomoc do rodziny. Nie powinieneś rezygnować ze szkolenia spełniającego Twoje potrzeby i oczekiwania ze względów finansowych. 

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz czegoś więcej niż podstawowy zakres szkolenia, możesz skorzystać również z innych możliwości. Nie musisz płacić za cały kurs od razu, podczas zapisów. Możesz skorzystać z dwóch rozwiązań, które pomogą Ci uniknąć zadłużeń i zobowiązań wobec innych. O co chodzi?

Dofinansowanie do prawa jazdy

Jednym z rozwiązań, które pomoże Ci w zrealizowaniu wymarzonego kursu na prawo jazdy, jest dofinansowanie z urzędu pracy. W zależności od regionu, w którym mieszkasz, mogą obowiązywać aktualnie różne programy skierowane do wybranych grup społecznych. Dodatkowo każdy urząd pracy wprowadza dofinansowanie szkoleń dla wszystkich osób, które spełniają kilka prostych warunkach.

Jeżeli chcesz otrzymać dofinansowanie do prawa jazdy, musisz być zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy. Następnie możesz złożyć wniosek wraz z odpowiednim kompletem dokumentów. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku wystarczy zgłosić się do wybranego OSK i podpisać umowę. 

Jednocześnie należy pamiętać, że nie każdy urząd pracy umożliwia dofinansowanie kursu kat. B. Częściej są to szkolenia umożliwiające objęcie stanowiska zawodowego kierowcy. Mimo to warto śledzić na bieżąco informacje o najnowszych programach i możliwościach dofinansowania.

Rozłożenie płatności za kurs prawa jazdy na raty

Szkoły nauki jazdy wprowadzają również inne rozwiązania, które umożliwiają uniknięcie jednorazowej płatności za szkolenie. Jednym z najpopularniejszych jest rozłożenie opłat na raty. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że często wiąże się to z wyższą ceną. Mimo to warto skorzystać z takiego rozwiązania. 

Przykładem jest możliwość rozłożenia na raty w IntroHL. Ta szkoła nauki jazdy oferuje opłacenie kursu w trzech ratach. Pierwsza z nich obowiązuje podczas zapisania się na kurs. Drugą należy opłacić przed rozpoczęciem zajęć praktycznych. Termin ostatniej przypada na 16. godzinę szkolenia. 

Dzięki temu możesz skorzystać z dowolnego pakietu, nawet jeżeli zgromadzona do tej pory kwota nie pozwala na jednorazową opłatę całego szkolenia. Decyzja należy do Ciebie.

Sprawdź ofertę: Kurs na prawo jazdy Warszawa w IntroHL.